fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Ankara'da yangın: 2'si çocuk 4 kişi etkilendi!

Ankara'da 5 katlı apartmanın 1'inci katındaki dairede yangın çıktı. Çıkan yangında, 2'si çocuk 4 kişi dumandan etkilendi. Yangının sobadan çıktığı konuşulan iddialar arasında.

Altındağ ilçesi Hacı Bayram Mahallesi Uzunyol Sokak'ta Tatlıbal ailesine ait 5 katlı apartmanın 1'inci katındaki dairede, saat 04.30 sıralarında yangın çıktı.

Yangını son anda fark eden ev sahibi İsmail Tatlıbal, eşi R. Tatlıbal ile çocukları Tufan (3) ve Arzu Tatlıbal'ı (4) apartmandan çıkarıp, binadaki akrabalarını telefonla uyandırdı. İhbar üzerine adrese itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yangınitfaiyenin 1 saatlik çalışmasıyla söndürülürken, dumandan etkilenen İsmail Tatlıbal, eşi ve 2 çocuğu, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı.

SOBADAN ÇIKTI İDDİASI

Üst kattaki dairede oturan Harun Tatlıbal, apartmandan gelen çığlık seslerine uyandığını söyledi. Yangın sırasında binadan çıkamayacağını düşündüğünü belirten Tatlıbal, şöyle konuştu:

"Çocuğumu aldım, aşağı indim. Çok etkileyici bir dumandı, göz gözü görmüyordu. Bir an tereddütte kaldım, 'Acaba inemez miyim' diye. Dumandan etkilenenler oldu. Amcamın torunu, hanımıyla beraber. Amcamın torunu aşağı iniyor, sonra hanımını almak için tekrar yukarı çıkıyor, o arada hanımı, çocukları, kendisi dumandan etkileniyor ve hastanedeler şu an. Sobadan yandığı söyleniyor."