fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Ankara'da Sağlık Sokağı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, ‘3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası’ dolayısıyla Sağlık Sokağı açtı. Halk sağlığını ilgilendiren 11 stant kuruldu. Stantlar 3 gün boyunca hizmet verecek.

Hamamönü'nde "Sağlık Sokağı" açıldı.

Açılan Sağlık Sokağı'nda, stantlarda ücretsiz sağlık taramaları yapıldı, taramalarda risk görülen vatandaşlar ise hekimler tarafından birim ve hastanelere yönlendirildi.

Programa Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe, Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, Halk Sağlığı Genel Müdürü Fatih Kara, sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe, temel amaçlarının koruyucu sağlık hizmetlerinin ülke genelinde yaygın, etkili ve gereken kalite düzeyinde sürdürmek olduğunu belirtti.

Aile Hekimliği tanıtımı, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Tansiyon ve Şeker ölçümü, Ağız ve Diş Sağlığı Danışmanları, sigara bırakma, Kanser Danışmanlığı, Organ Bağışı, Stresle Başa Çıkma ve Psikolojik Dayanıklılık ile Sağlıklı Gıda gibi stantların bulunduğu Sağlık Sokağı, vatandaşlara hizmet verecek.