fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

CHP'nin CNN Türk boykotunu delen delene

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CNN Türk’e boykot kararı aldıklarını açıklamıştı. Tuncay Özkan, boykot kararını, CNN Türk’ün, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına aldığını, iktidarın menfaatleri doğrultusunda yayınlar gerçekleştirdiğini belirterek açıklamıştı.

CHP’nin üyelerini de kapsadığını belirttiği boykot kararını ilk delen CHP’li isim Ümit Kocasakal oldu. Kocasakal, dün CNN Türk’te Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi adlı tartışma programına katıldı.

Kocasakal, son CHP Kurultayı’nda Genel Başkanlığa aday olmak için çalışmıştı.

BİR CHP’Lİ DAHA

CNN Türk boykotunu delen bir diğer isim ise Avukat İrem Çiçek oldu. Çiçek, CNN Türk’te bu akşam yayımlanacak olan Tarafsız Bölge programına katılacağını duyurdu.

Babası Dursun Çiçek bir dönem CHP'den milletvekiliği yapan kendisi de CHP’den milletvekili aday adayı olan Çiçek, kendisine gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İrem Çiçek kendisini şöyle savundu:

İrem Çiçek'in katılacağı programın bir başka önemi daha var. CHP, ilk boykot kararını duyurduğunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yayınlanacak olan Tarafsız Bölge programına çıkmayacağını açıklamıştı. Yani İrem Çiçek, İmamoğlu'nun boykot nedeniyle iptal ettiği programa katılma kararı aldı.