fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Sendika temsilcileri ile PTT çalışanları karakolluk oldu

Memur-Sen'e bağlı Birlik Haber-Sen Adana 7 no'lu şube yönetim kurulu üyesi ve Birlik Haber-Sen Mersin İl temsilcisi 2 şahıs ile Silifke PTT arasında gerginlik yaşandı.

Musa Özmen ve İbrahim Gültekin isimli şahıslar, Silifke PTT Merkez Müdürlüğü'nde daha önce Birlik Haber-Sen sendikasından istifa eden PTT çalışanlarına karşı tehditkar sözler sarf ederek, "Neden sendikadan istifa ediyorsunuz, bu istifaların hesabını soracağız" dedikleri iddia edildi.

Sendika temsilcileri Silifke PTT merkezi personeli arasında düzensizlik ve huzursuzluk olduğu ve buradaki idari otoritenin yetersiz olduğundan bahisle, uzak semtlere giden posta dağıtıcılarının merkez mahallelerde değerlendirilmesi ile merkez mahallelerde görev yapan dağıtıcıların da uzak mahallelere görevlendirilmesi gerektiği konularında merkezde bulunan yetkililer ve çalışanlar arasında hakaretlere varan tartışmalar yaşadı.

Sendika temsilcilerinin merkezde çalışan personelin masalarına yumruk attıkları, yaşanan bu olayların akabinde de tarafların birbirinden şikayetçi olmak için Silifke İlçe emniyet müdürlüğü'ne gittikleri öğrenildi. 

PTT A.Ş yetkililerinden olayın safahatı hakkında resmi bir açıklama yapılmazken, idari soruşturmanın başlatıldığı haricen öğrenilmiş olup, Birlik Haber Sen ve Memur Sen sendikası yetkililerinden de konu hakkında kamuoyuna bir açıklama yapılması merakla beklenilmektedir.

TYGD (Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği) Haber editörü : Mehmet Cansever