2020 sözlü mülakat yerleri belli oldu mu? Mülakat ne zaman?

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav yerleri için adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden duyuracağı öğretmenlik sözlü mülakat yerleri, kurumun resmi internet sitesi üzerinden görüntülenebilecek.

Öğretmen adaylarının mülakat yerleri 21 Ocak 2020 Salı günü MEB tarafından erişime açılacak.

Adaylar sınav yerlerini “https://personel.meb.gov.tr/” adresinden öğrenebilecekler. Sınav merkezleri henüz açıklanmasa da MEB’in aktardığı bilgilere göre gün içerisinde merkezlerin duyurulması bekleniyor.

Sözlü sınav merkezi sayfası için TIKLAYINIZ.

Mülakatlar ne zaman yapılacak?

MEB bünyesinde görev almak isteyen öğretmenlerin katılacakları mülakatlar 5 Şubat 2020 ile 22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Mülakatların sona ermesinin ardından 3 gün sonra sonuçlar erişime açılacak. Yani sözlü sınav sonuçları 25 Şubat 2020 günü adayların bilgisine sunulacak.

Sonuçlara itiraz etmek isteyen öğretmenler için 26-28 Şubat tarihleri arasında itirazlar alınacak. İtiraz sonuçları ise 6 Mart 2020 günü duyurulacak.

Atamalar ne zaman?

Sınav ve sonuç sürecinin sona ermesinin ardından bu kez atama süreci başlayacak. Adayların elde ettikleri puanlara göre yerleştirmeleri yapılacak.

Atama tercihleri ise 9 Mart ile 13 Mart tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları ise 18 Mart 2020 günü adayların bilgisine sunulacak.