Son Dakika

25 yıl sonra gerçekleşen ziyaret!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 yıl sonra Çankaya Belediyesini ziyaret etti. Mansur Yavaş, çeyrek asır yıl sonra Çankaya Belediyesi'ni ziyaret eden ilk Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye’nin en büyük ilçesi Çankaya’yı ziyaretinde Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile koordinasyon toplantısında buluştu.

İki başkan Ankara’yı ve Çankaya’yı doğrudan ilgilendiren konularda yapacakları çalışmaları konuştu. Ankara ve Çankaya’da ilçe sakinlerini doğrudan ilgilendiren fen işleri, parklar, kış ayında gerçekleşen karla mücadele çalışmaları, üst geçitler ve benzeri konularda fikir alışverişinde bulunan Yavaş ve Taşdelen, gelecek 4 yılın planlamasını yaptı.

Çankaya’yı 25 yıl sonra ziyaret eden ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, “Biz Ankara’ya daha iyi nasıl hizmet verebiliriz diyerek seçimlerden sonra ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Partisine bakmaksızın tüm belediye başkanlarımızla bir araya gelerek ilçelerin sorunlarını ve taleplerini yerinde inceleyeceğiz. Bugün de Türkiye’nin en büyük ilçesi Çankaya’ya gelmiş bulunmaktayız. Başkanımızla beraber Çankaya’ya yapacaklarımızı, bundan sonraki süreçte ilçemize yapacağımız hizmetleri ele aldık” şeklinde konuştu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise, “Belediyecilik halka hizmet işidir. Biz de vatandaşları ayırt etmeksizin onlara en iyi hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz. Bu anlayışla Çankaya’da ikinci dönemimizi yaşıyoruz. Ve bu yolculukta sayın Yavaş’ın destekleri ve fikirleri bizlere çok yardımcı olacaktır” dedi.