Son Dakika

5 yıl içinde tüm sokaklar ağaçlandırılacak!

Keçiören'de 3000 ağaç dikimi yapıldı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok "5 yıl içinde tüm sokaklarımızı ağaçlandırmış olacağız" dedi.

Keçiören Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığının “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında, Yükseltepe Mahallesi Ağaçlandırma Alanı’na 3000, Şehit Salim Maraş İmam Hatip Ortaokulu bahçesine 250, Abdürrahim Karakoç Anadolu Lisesi bahçesine 250, Abdürrahim Karakoç Kültür Merkezi Ağaçlandırma Alanı’na 2000 adet ağaç dikimi yaparken, son olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü kampüsüne 3000 adet ağaç dikimi yaptı.

Keçiören’i, Türkiye’de kişi başına düşen yeşil alan miktarı bakımından ilk sıralara taşıyacaklarını belirten Turgut Altınok,  “Keçiören’de herkesin bir dikili ağacı olsun diyerek okullarımızda öğrenci, öğretmen ve velilerimize fidan dağıtımı yapıyoruz. Keçiören`imizi Ankara`nın en yeşil ilçesi yapıp, en yeşil mahalleleriyle donatacağız” dedi.

Keçiören`deki ağaçlandırma çalışmalarını 5 yıl içerisinde tamamlamış olacaklarını da belirten Altınok şöyle konuştu:

“Bağlum'a 200 dönümlük bir Millet Bahçesi yapıyoruz. Ovacık'ta 69 bin metrekare alanı ağaçlandırmaya bağışladık. Bunu büyük bir rekreasyon alanıyla 100 bin metrekareye çıkartıyoruz. Ankara'ya Atatürk Orman Çiftliği’nden daha büyük bir yeşil alan kazandırmış olacağız. Burası Ankara'ya nefes aldıracak çok büyük bir akciğer olacak. Görev süremizde Keçiören'deki bütün sokakları da ağaçlandıracağız.”​