Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Adalet Bakanı Gül’den siyasi ayak mesajı

FETÖ ile mücadelenin sadece bir partinin görevi olmadığını söyleyen Abdulhamit Gül, ‘Suçlunun mesleğine, kimliğine bakılmaz. Siyasi ayakla ilgili de aynı şey geçerlidir. Ucu nereye gidiyorsa oraya kadar gidilmelidir’ dedi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 10 Ocak'ta Hakimevi’nde gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelerek, 2019 yılını değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Bakan Gül, basın mensuplarına karanfil hediye etti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül FETÖ’ye karşı siyasi partilerin, devletin kurumlarının topyekün mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Ucu nereye varırsa varsın FETÖ’nün üzerine gidileceğini kaydeden Gül, siyasi ayağın da bu kapsamda olduğunu belirtti.

Bakan Gül şunları aktardı:

"Ülkemizde darbeye karşı çıkmış bir millet, darbecileri yargılayan bir yargı var. FETÖ ile mücadeleyi sulandırma girişimleri var. Örgüt kripto bir örgüt. Sadece bir siyasi partinin görevi değil. Devlet hepimizin devleti. İktidar, muhalefet, basın, devletin kurumları FETÖ’ye karşı birlikte hareket etmelidir. Geçmişte yaşadıklarımızdan ders almalıyız. FETÖ ile topyekün mücadele edilmelidir. Kesinlikle rehavete düşülmemelidir.

Kimsenin FETÖ’ye karşı bağışıklığı yoktur. Suçlunun mesleğine, kimliğine bakılmaz. Siyasi ayakla ilgili de aynı şey geçerlidir. Aksini düşünmek mümkün değildir. Ucu nereye gidiyorsa oraya kadar gidilmelidir. Yargıda FETÖ temizliği tam olarak bitmiş değil. Malum kripto bir örgüt. Bu hafta da çalışmalar devam edecek. ‘Hepsini temizledik, kimse kalmadı’ diye bir yaklaşıma sahip olamayız. Bu konuda HSK titizlikle çalışmasını sürdürüyor."