Son Dakika

Aile Yaşam Merkezlerinde yaşam var!

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kent genelinde hizmet veren Aile Yaşam Merkezleri, dönem sonu etkinlikleri ile ailelerin ilgisini çekiyor.

Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ile Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen “Yarıyıl Tatiline Merhaba” programına aileler yoğun ilgi gösterirken, üye çocuklar da gönüllerince eğleniyor.   

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nin düzenlediği dönem sonu etkinlikleri arasında yer alan yüzme yarışmasına katılan çocuklar, tatlı bir rekabet içinde hem spor yaptı hem de birinciliğe kulaç attı.

“Sporcu Beslenmesi” konulu seminere katılan çocuklar ise sporun yaşam kalitesine ve akademik hayata etkisi hakkında önemli bilgiler öğrendi.

Osmanlı Aile Yaşam Merkezi, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sokak oyunlarını tanıtmak amacıyla çeşitli yarışmalar da düzenledi.

Kaşıkta pinpon taşıma, ip atlama, en hızlı spagetti yeme, yüz boyama oyunu, sandalye kapmaca, ip çekme, yoğurt yeme ve balon patlatma yarışmalarıyla çocuklar ve gençler kıyasıya yarışırken, aileleri de onlar kadar heyecan yaşadı.

Çocuklar ve gençler kadar yaşlılar ve engelli vatandaşların sosyalleşmelerine büyük katkı sağlayan Aile Yaşam Merkezleri’nde düzenlenen aktiviteler her geçen gün çeşitlenirken, hem eğitici hem de eğlendirici etkinliklere ilgi de giderek artıyor.

Aile Yaşam Merkezi

TÜRKÜLER GEÇİDİ

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Yaşlılar Lokali Üyeleri de, “2020’ye Merhaba” temalı Türk Halk Müziği konseri düzenledi.

Türk Halk Müziği’nin birbirinden güzel türkülerini seslendiren üyeler,  davetlilere de keyifli bir gün yaşattı. Konsere kızıyla katılan Ayten Kızıltan, “Benim çocuğum engelli. Engelli çocuklarımız Aile Yaşam Merkezleri sayesinde bir birey olarak tanınıyor. Bu konserde kızım hem çok eğlendi hem de büyükleriyle güzel zaman geçirdi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konserde şarkılara eşlik eden Hüseyin Çakır da, “Yerel yönetimlerin bu etkinlikleri düzenlemesi bizi çok mutlu ediyor. Ülkemizdeki tüm belediyelere örnek olabilecek etkinler yapılıyor. Burada çocuklar, yaşlılar, engeliler hepimiz iç içe eğlendik ve moral bulduk” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Aile Yaşam Merkezi

AYM’LERDE ETKİNLİK ATAĞI

Merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren Aile Yaşam Merkezleri’nde düzenlenen etkinlikler her geçen gün artarken, sadece hafta sonunda;

  • Çubuk Aile Yaşam Merkezi-Enerji Tasarrufu Semineri,
  • Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi-C Vitamini Şenliği ve Sporcu Beslenmesi, Yüzme Yarışması, Yaşlılar Lokali Türk Halk Müziği Korosu Konseri,
  • Osmanlı Aile Yaşam Merkezi-Geleneksel Oyunlar,
  • Sincan Aile Yaşam Merkezi-Sinema Gösterimi, Aile İçi İletişim Semineri,
  • Esertepe Aile Yaşam Merkezi-6. Körler Haftası Empati Parkuru, Farkındalık Gösterisi ve Anket Çalışması,
  • Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi-Yüzme Yarışması ve Sinema Gösterimi’ne ev sahipliği yaptı.