fbpx Ankara Havadis

AKP’den Ankara ve İstanbul seçimlerine itiraz

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin açıklamalarda bulundu. Şahin Ankara'da bütün ilçelerde seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini söylerken dün itirazla ilgili kesin bir açıklama yapmadıklarını çünkü resmi sonuçların ortada olmadığını söyledi.

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin seçim sonuçlarına il ve ilçeler bazında itirazda bulunacaklarını söyledi.

Şahin Ankara’da 25 ilçenin 25’inde de ilçe seçim kurullarına itirazda bulunacaklarını söyledi. Şahin aradaki farkın azalacağını ve kendi lehlerine dönüşeceğini iddia etti.

AKP Genel Sekreteri yaptığı açıklamada muhtar seçimlerinden ötürü seçmenlerde kafa karışıklığı olduğunu da belirtti.

Şahin önemli ölçüde geçersiz oy olduğunu söyledi.

İSTANBUL’U KÜÇÜK BİR FARK OLARAK NİTELENDİRDİ

AKP Genel Sekreteri İstanbul’daki 28 binlik oy farkını küçük bir oy farkı olarak değerlendirdi.

Fatih Şahin dün akşam itirazla ilgili olarak kesin konuşmadıklarını çünkü resmi sonuçların ortada olmadığını da sözlerine ekledi.

Şahin "Arkadaşlarımızla birlikte süreci yakinen takip edeceğiz. Ankara ve İstanbul'la ilgili tespitlerimiz var. Ankara'da itirazlarımız neticesinde önemli bir mesafe katedeceğimizi görüyoruz. Ankara seçmeninin iradesi başkalaştırılarak yansıtıldığını görüyoruz. Şüphesiz bu konuda son kararı verecek olan yargı merciileridir. Bizim tespitimiz şuan kamuoyuna yansıtılan kadar farkın olmadığı yönündedir. Örneğin bir sandıkta 300 geçerli oy var. Bunun dağılımıyla ilgili başkalaştırmalara gidilmiş. Sonucu değiştirip değiştirmeyeceğini bilmiyoruz. Biz hak arama hürriyetimizi kullanacağız.İlçe, il ve YSK nezdinde bu süreci teşkilatlarımızla birlikte takip edeceğiz." dedi.