fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Alman Kanal İşi Gücü Bıraktı Türkiye'de Korku ve Karamsarlık Yayıyor

 

Türkiye bir yandan koronavirüsle diğer yandan da manipülasyonlarla mücadele ediyor. Alman kanalın, Türkçe yayın yaptığı haber sitesinde Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesiyle ilgili panik ve korku yayan onlarca haberi dikkat çekti. 

Alman devletinin Türkiye'deki haber kanalı Deutsche Welle'nin (DW) son bir haftada yaptığı "Türkiye'de koronavirüs" haberleri tepkilere neden oldu. Alman kanal panik, korku ve karamsarlık yayan haberleriyle dikkat çekti.

Alman kanal yaptığı haberlerde hükümetin halk sağlığını düşünmediği, hastanelerde altından kalkılamayacak cihaz eksikliklerinin olduğu, adı konulmamış binlerce vakanın bulunduğu, Türkiye'nin test yapmakta geç kaldığı mesajlarını verdi.

Özellikle son üç günde yaptığı haberlerle öne çıkan Alman kanal bölücü terör örgütü PKK'ya yakın isim ve kurumlardan aldığı demeçler de dikkat çekti. Kanalın ana sayfasında aynı anda beş adet Türkiye'yle ilgili olumsuzluk yayan benzer içerik görüldü.

Sosyal medyada yürütülen dezenformasyon ve Alman kanalın haberleri "Türkiye'nin milli birliği ve koronavirüs mücadelesindeki beraberliği mi hedef alınıyor" sorularını akıllara getirdi. 

İşte DW'nin panik, korku ve karamsarlık yayan haberlerinden bazıları:

 

Hükümet ekonomiyi halk sağlığına tercih ediyor:

https://www.dw.com/tr/ttb-hükümet-ekonomiyi-halk-sağlığına-tercih-ediyor/a-52917988

Hekimlerden uyarı: Başka hiçbir virüs böyle değil:

https://www.dw.com/tr/hekimlerden-uyarı-başka-hiçbir-virüs-böyle-değil/a-52872882

Malzeme eksiği can güvenliğimizi hiçe saymaktır:

https://www.dw.com/tr/malzeme-eksiği-can-güvenliğimizi-hiçe-saymaktır/a-52861124

 Covid-19 testinde geç kalındı:

https://www.dw.com/tr/ttb-covid-19-testinde-geç-kalındı/a-52848085