Son Dakika

Ankara 2022 yılında doğalgazla ısınacak!

Başkentgaz Genel Müdürü Asım Yüksel, 2022’de Ankara’nın 7 dış ilçesini doğalgazla buluşturacaklarını söyledi. 

Başkentgaz Genel Müdürlüğü’ünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkentgaz Genel Müdürü Asım Yüksel, vatandaşların merak ettiği konularla ilgili açıklamalar yaptı.

Bu sene Balâ’nın doğalgaza kavuşacağı bilgisini veren Asım Yüksel, 2022 sonuna kadar Kalecik, Evren, Güdül, Nallıhan, Ayaş ve Çamlıdere’nin doğalgazla ısınacağını aktararak “Bu yıl ki 600 kilometrelik dağıtım hattının maliyeti 300 milyon lira olacak” dedi.

SESLİ YANIT SİSTEMİYLE SAHA EKİPLERİNE ULAŞTIRIYORUZ

Çağrı merkezi bekleme süreleri ile ilgili açıklamalar yapan Yüksel şunları aktardı:

“Özellikle havaların birden soğuduğu anda yoğunluk yaşanıyor. Bir günde 2-3 bin çağrı alıyoruz. Dolayısıyla kullanıcıların bize şikâyetini iletmesi zor oluyor. Bu durumlara karşı sesli yanıt sistemi özelliğimizi geliştirdik. Abonelik bilginizi girerseniz kaydınızı elektronik ortamda oluşturuyorsunuz. Otomatik olarak saha ekiplerine ulaşıyor. Çağrı merkezini aradığınızda uzun süreler beklemenizi gerektiren bir durum oluşmamış oluyor" dedi.

Ankara’da taksitli gaz satışına yönelik tartışmalara da "Biz BOTAŞ’tan aldığımız gazı dağıtıyoruz. Aldığımız aylık tüketim faturasını bir sonraki ay ödemekle yükümlüyüz. Ödemeyi de aboneden alarak gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla gündemimizde taksitli gaz satışı yok" şeklinde açıklık getirdi.