Ankara Büyükşehir Belediyesinden FETÖ talimatı

FETÖ'cüler önce sosyal medyada şimdi de halka açık alanlarda, tutuklananlar için eylemlere başladılar. “KHK platformları” adı altında örgütlenen FETÖ’cüler, ihraç edilenlerin tekrar göreve dönmesini istiyerek Ankara'da eylem yaptılar.

Sosyal medyada büyüyen ve 'muhaliflik' çatısı altında birçok çevrenin desteğini alan bu söylemler sokağa taştı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan eski bir askeri öğrencinin annesi olan Melek Çetinkaya, oğlu Furkan Talha Çetinkaya için Ankara'da eylem yapmak istedi. Eyleme katılanlar arasında FETÖ'cülerin de olması dikkatlerden kaçmıyor. Her FETÖ eylemine destek veren HDP’li Faruk Gergerlioğlu da eyleme katılanlar arasındaydı.

Ankara Güvenpark’ta eylem yapmak isteyen Melek Çetinkaya’ya güvenlik güçleri müsaade etmedi.

ANKARA METROSUNDA FETÖ PROPAGANDASI

O eyleme ilişkin sosyal medyaya çeşitli görüntüler düştü. Görüntülere göre FETÖ yandaşları Güvenpark’ta alenen 15 Temmuz’un tiyatro olduğunu savunan açıklamalar yapıyorlar. Bununla da yetinmeyip Ankara metrosunda örgüt propagandasına devam ediyorlar.

Güvenpark’ta bir eylemci Hulusi Akar’a seslenerek “Hulusi Akar kendine gel. Konuşmaya korkuyorsan, çocuklarından korkuyorsan bir vesileyle çık yurtdışına ben sana akıl vereyim. Yurtdışına iltica et sana sahip çıkarlar.” diyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN FETÖ’CÜLERE KARŞI UYARI

Bir vatandaşın konuşmayı duyup ''Metroda nasıl yaparsınız?'' diye sorduğunu ve "Yönetimin haberi var, izin aldık" cevabının verildiğini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, söz konusu kişilere Metro'da konuşma yapabilmeleri için herhangi bir izin verilmediğini belirtti. Büyükşehir yetkilileri, "Metroda bu tarz olaylarla karşılaşıldığında müdahale ediliyor. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılıyor. Ancak bu durum çok önlenebilir bir şey değil" dedi.