Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Ankara Halk Otobüslerinde "Abonman kart" geçerli olacak mı?

Ankara'da uygulanan 60 TL’ye 200 binişlik ‘öğrenci abonman’ kartları, bizim otobüslerimizde de geçsin diyen Ankara Halk Otobüslerine olumsuz yanıt geldi.

Ankara'da bu yıl uygulama koyulan ve yoğun ilgi gören "Abonman Kart" uygulaması EGO otobüslerinde, metroda, Ankaray'da ve teleferik hatlarında geçerli. Ankara Halk Otobüslerinde kullanılmayan Abonman kartlar için, Ankara Halk Otobüsleri Kooperatifi açıklama yapmış ve biz hazırız mesajı vermişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nden bu çağrıya olumsuz yanıt geldi. EGO, “Şu anda abonman uygulama araçları ile alakalı değişiklik söz konusu değildir” açıklamasını yaptı.

Açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi: “Öğrenci abonman kart, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilerimize destek amaçlı hizmete sunduğu bir uygulamadır. Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı kararlar doğrultusunda kuruluşumuza bağlı şehir içi indirimli tarife ile çalışan EGO otobüsleri, metro, Ankaray ve teleferik hatlarında geçerlidir. Kullanmış olduğumuz kanunla Büyükşehir Belediyesi mücavir alan sınırlarına katılan yerleşim alanı yolcu taşıma tarifesinin, şehir içi indirimli tarifesinden yüksek olması nedeniyle öğrenci abonman kartı uygulaması bu hatta geçmemektedir. EGO Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde Öğrenci Abone Kart kullanım uygulaması ve esasları hakkında bilgiler yayınlanmıştır. Şu anda abonman uygulama araçları ile alakalı değişiklik söz konusu değildir.