Son Dakika

Ankara Kalesi'ne kuşbakışı seyahat

Altındağ Belediyesi "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi"nde yerini aldı. 31 ülkeden 110 yabancı misafirin katıldığı etkinlikte stant açan Altındağ Belediyesi, akıllı belediyecilik uygulamalarını gözler önüne serdi.

Ziyaretçilerin sanal gerçeklik gözlüğü ile Ankara Kalesi'nden kuşbakışı Ankara manzarası izlemesini sağlayan Altındağ Belediyesi, bu uygulama ile büyük ilgi çekti. Gözlüğe büyük ilgi gösteren ziyaretçiler, kuşbakışı Ankara manzarası izlemekten büyük keyif aldı.

Altındağ Belediyesi'nin böylesine önemli bir etkinlikte yer almasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Asım Balcı, "Bu kongrede, akıllı şehir teknoloji uygulamalarının yaygınlaştırılması ve belediyelerde hizmet sunum standartlarının yükseltilmesi amaçlanıyor. Belediyelerin ulaşım, trafik, içme suyu, aydınlatma ve elektronik ödeme gibi hizmetlerde, akıllı dijital teknolojileri kullanarak, şehirlerin yönetimi ve vatandaşın hayatının kolaylaştırılması konusunda ne gibi çalışmalar yaptığı gözler önüne seriliyor. Biz de teknolojiyi yakından takip eden, yerinde ve doğru amaçlar için kullanan bir belediye olarak bu etkinlikte yerimizi aldık. Bu etkinliğin dünyada yerel yönetim konusundaki teknolojik gelişmeleri takip etmek, belediyelerimizin bu gelişmelere uygun yapılanmaları ve hizmet üretmelerine destek olmak ve tecrübe paylaşımını mümkün kılmak için önemli bir platform ve önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum" dedi.