Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Ankara Kulübü Derneği'nden "Başkent İçin Güç Birliği"

Ankara Kulübü Derneği ev sahipliğinde 27 Aralık’ın 100. yıl dönümü kutlamalarına katkı sağlayan kurum ve kuruluşların katıldığı kahvaltılı toplantı düzenlendi. Toplantı sonrası Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan tarafından 27 Aralık kutlamalarına destek veren kurumlara teşekkür plaketi takdim edildi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın ev sahipliğinde, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Ticaret Odası (ATO)  Başkanı Gürsel Baran, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümü etkinliklerini değerlendirme amaçlı Ankara Konağı’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Kızılcagün İstişaresi

27 Aralık’ın 100. yıl dönümü etkinliklerini değerlendiren heyet, 100. Yılın Ankara’da büyük coşkuyla kutlandığını ve bundan sonra da katlanarak büyüyeceğini belirtti.

Özaslan tarafından 27 Aralık kutlamalarına destek veren kurum ve kişilere teşekkür plaketleri takdim edilirken, bundan sonra Ankara’ya ilişkin her konuda iş ve güç birliği oluşturulacağı vurgulandı.

Özaslan, Başkent Ankara’nın hakettiği yere gelmesi, şehrin sorun ve çözümlerini ortak sahiplenme için kurum ve kuruluşların ortak hareket ettiği büyükbir güç birliğinin çok önemli olduğunu, Kızılcagün kutlamasında önemli işlere imza atıldığını ve oluşan bu güç birliğinin süreklilik arz edeceğini ve güç birliğinden doğan çalışmaların önümüzdeki aylarda görüleceğini ifade etti.

Toplantıda Başkent Ankara Meclisinden Sanem Arıkan, Ankara Kulübü yönetim kurulu üyeleri Bulut Oğuz Bölük, Evren Mumcu, Emel Koç, Müslüm Arslan, Gürcan Maden, Atilla Saka ve Hamza Ertürk de bulundu.