Ankara Kuşu'yla İgili Flaş İddia: Fonlayan Ermeni Vekil Kim

Ankara Havadis/ ÖZEL HABER

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Oktay Yaşar, namı diğer Ankara Kuşu ile ilgili flaş iddialar ortaya atıldı. Gazeteci yazar Fazıl Duygun, Ankara Kuşu’nun Ermeni kökenli bir vekilden para aldığını iddia etti.

Ak Parti içinden aktardığı kulis bilgileriyle dikkat çeken Ankara Kuşu hesabının kullanıcısı Oktay Yaşar geçtiğimiz hafta FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklanmıştı. Tutuklamanın ardından hesaba ve bağlantılı hesaplara ulaşılamamıştı. Gazeteci yazar Fazıl Duygun sosyal medyada Ankara Kuşu ile ilgili iki bilgi seli yayınladı. Yayınlanan bilgi sellerinde çok sayıda iddiaya yer veren Duygun, “Oktay Yaşar piyondur, asıl arkasındaki güçlere bakmak lazım.” dedi, organizatörün Ahmet Davutoğlu olduğunu söyledi.

Savcılık ifadelerinde 6 bin lira maaş aldığını söyleyen Ankara Kuşu’nun nasıl olup da sosyal medyadan önüne gelene hediyeler dağıtabildiğini soran Duygun, Ankara Kuşu Oktay Yaşar’ın Whatsap, Telegram ve Line kayıtları tam anlamıyla FETÖ’nün talimat yuvası gibi. Aynı şekilde, birçok siyasi isimin de Kuş ile yazışmaları var. Ermeni kökenli bir vekilin eşinin hesabından para aldığı tespit edildi. dedi.

Kuş’un, Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı döneminde atanan İl Başkanlarından oluşan bir istihbarat ağına sahip olduğunu, İstanbul seçimlerinde yaptığı bozgunculuğa ses çıkarılmayınca daha da şımardığını yazan Duygun, Oktay Yaşar’ın bazı siyasileri ve bürokratları suç teşkil eden yöntemlerle ağına düşürdüğünü de iddia etti.

Duygun, istihbarat birimlerinin ilişki ağına ulaşmak için Ankara Kuşu’nu serbest bıraktığını ve Whatsapp, Telegram gibi ağları çözümleyerek irtibattaki hesapları ve şahısları da ortaya çıkaracağını öne sürdü.

Duygun, para aktaran kişinin hangi Ermeni vekilin eşi olduğunu yazmazken mesele sosyal medyada tartışma konusu oldu. Akıllara yakın zamanda mecliste bulunan ve biri halen vekil olan üç isim, Garo Paylan, Selina Özuzun Doğan ve Markar Esayan geldi.

İşte o iki bilgi seli: