fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Ankara Üniversitesi'nde "Holokost Kurbanlarını Anma Günü" düzenlendi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Üniversitesi Rektörlüğünde düzenlenen 'Holokost Kurbanlarını Anma Günü'ne katıldı.

Anma töreninin açılış konuşmalarının öncesinde Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Yener ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Dr. Yeşim Alkaya Yener katılımcılara müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, soykırımın hiçbir türlüsünün kabul edilmeyeceğini vurgulayarak, Holokost'un ırkçılık tehlikesine karşı sonsuza kadar geçerli olacağını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Güçlü olmak kimseyi haklı kılmaz' sözünü hatırlatan Ersoy, Türkiye'nin her daim mazlumun yanında olacağına değindi.


Daha sonra konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sonucu hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diledi.

Ankara Üniversitesi'nin Uluslararası Holokost Kurbanlarını anma etkinliğini Dışişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle 5'inci kez ev sahipliği yapıldığını aktardı.