Son Dakika

Ankara'da canlı hayvan pazarı mı kuruluyor?

Tarım ve hayvancılık projeleri kapsamında Gölbaşı'da yeni ve modern bir Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’nın yapılması için çalışmalara başlandı. 

Hayvancılık sektörünün önemli ayaklarından biri olan Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı sorunu, yapılacak olan modern tesis ile birlikte  ortadan kalkacak. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, hayvancılık sektörünün en önemli eksiklerinden biri olan mezbahane sorununun çözümü için kolları sıvadı.

Ramazan Şimşek, hayvan yetiştiricilerinin yetiştirdikleri büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını pazarlayabilecekleri, adaklık kurban dahil tüm hayvanların hijyenik ve modern bir ortamda kesiminin gerçekleştirilebilmesini sağlamak amacıyla Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı kuracaklarını açıkladı.

Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılacak olan modern Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’nın Oğulbey mahallesinde yaklaşık 100 dönümlük geniş bir arazi üzerinde kurulacağını açıklayan Şimşek,  Bakanlıktan gerekli olan arsanın kiralandığını ve resmi yazışmaların da tamamlandığını açıkladı.