fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Ankara'da put diyerek heykelleri yıktılar!

Ankara’da üç kişi, 30 ahşap heykeli put diyerek tahrip etti. Olay karşısında ilçe halkı hem şaşkın hem de tepkili.

Hürriyet'in haberine göre; Ankara'nın nın Çamlıdere ilçesinde belediyeyi arayıp “Bu putlarınızı kaldırın” tehdidinde bulunan üç kişi, ilçenin girişinde yol boyunca sergilenen 30 ahşap heykeli iki gün arayla tahrip etti. Heykellere saldıran biri kadın üç kişinin kamera görüntülerinden tespit edildiğini belirten Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, yaşanan olayla ilgili şunları söyledi:

“İlk saldırı cuma, ikinci saldırı pazar günü meydana geldi. 7 yıl önce ağaçtan yapılmış bu figürler ilçenin girişinde duruyordu. İlgi çekiyordu, Çamlıdere’ye gelenler fotoğraf çektiriyordu. Toplamda 30 tane, hepsini kırmışlar. İlk saldırıdan sonra belediyeyi aramışlar, ‘bu putlarınızı kaldırın’ demişler. Yapanların geldikleri araç kameradan tespit edildi. Ankara plakalı bir araçla gelmişler. Çamlıdereli değiller, Eskişehir’de ikamet ediyorlarmış. İki erkek bir kadın.

ankarada-put-diyerek-heykelleri-yıktılar

ÇAMLIDERE BİR HOŞGÖRÜ İLÇESİDİR

Maalesef Türkiye’de de, Ankara’da da, Çamlıdere’de de bir takım zihniyetler bizim yaptığımız bu doğal ahşap heykellere put gözüyle bakıyorlar. İlçede de büyük tepki var. Sosyal medyada binlerce yorum yapıldı. Bu tür zihniyetteki insanların aklını başına almalarını sağlamak için elimizden ne gelirse yapacağız. Ben bunlardan daha fazla putlara karşıyım. Çamlıdere bir hoşgörü ilçesidir.

Bugüne kadar böyle bir olay yaşamadık. İlk defa böyle bir şeye rastladık, şaşırdık. Böyle bir olayın yaşanması üzücü. Şikâyetçi olduk. Dosya şu anda savcılıkta. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.”

ankarada-put-diyerek-heykelleri-yıktılar