Son Dakika

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert'ten flaş açıklamalar

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, “Kulüplerin çoğu çok sıkıntılı günler yaşadı. Hatta kapılara kilit vurmaya kadar gidebilir bu işler." dedi.

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transfer yasağından Tyler Boyd transferine, TFF ve FIFA’daki dosyalardan ikinci yarıdaki maçlara kadar gelişmeleri Demirören Haber Ajansı'na değerlendirdi.

İşte Fatih Mert'in açıklamalarından başlıklar...

GALATASARAY MAÇIYLA BİR TAKIM OLMAYA BAŞLADIK

"Kamp verimli geçti. Ben de 2-3 gün takımla beraberdim. Ankaragücü bundan önceki kampında verimli hazırlanamamış. Hocalar da onu söylüyor. Futbolcularda uyum sorunu, öz güven eksikliği ve birbirine olan inançta sorunlar vardı. Biz Galatasaray maçıyla bir takım olmaya başladık. Futbolcuların birbirlerine olan güveni, bağı artmaya başladı. Biz yeni bir yönetimiz. Geldiğimizden günden beri takımla birlikte yaşıyoruz. Her gün onlarla vakit geçirmeye çalışıyoruz. Bir güven ortamı sağladık. Ödenmeyen paralar ve oyuncuların bundan kaynaklı sıkıntıları vardı. Şimdi bir güven ortamı, aile havası sağlandı. Bundan sonrası iyi olur diye düşünüyorum"

TRANSFER AÇMAMAK DÜNYANIN SONU DEĞİL

"FIFA’lık dosyalarımız; ilk önce eksi 3 puanlık dosyalarımız vardı. Bunları yüzde 99 oranında hallettik. Eksi 3 puan gibi bir durumu kalmadı Ankaragücü’nün. Transferle ilgili de kalıcı çözümler ürettik. Bayağı bir dosyayı biz tamamen çözdük. Bunlar milyon Euro’lar olan dosyalar. Bir karar bekliyoruz. Bu karar transfer dönemi bitmeden gelecek bir karar, kulüple ilgili. Bu karara göre önümüzde de bazı dosyalar var. Onlarla görüşmeler sürüyor. Biz bir fiyat teklif ediyoruz, karşı taraf bir rakam söylüyor. Böyle devam eden bir süreç var. Bu sürecin sonunda netleşecek. Biz transferi açmak istiyoruz. Ama transfer açmamak da dünyanın sonu değil. Ankaragücü’nün elinde bir kadrosu var. Bu kadronun önünde oynanmamış 17 tane maçı var. Diğer takımlar gibi biz de çıkıp, oynayıp, mücadele edeceğiz. Gelecek adına iyi işler yapılıyor. En azından Ankaragücü’ne çok sıkıntılı günler yaşatacak dosyaları kapattığımız için mutluyum"

EKSİK BÖLGELERE TAKVİYE GEREKİYOR

"Bu takıma takviye lazım. Bunu hoca da, biz de biliyoruz. Yapabilmek için uğraşıyoruz. Beraber belirlediğimiz, hocanın tespiti olan bir liste var. Eksik bölgeler var. Biz de aynı kanaatteyiz. O bölgelere takviye yapılması gerekiyor. Hocamızın bir listesi var. Bizim de 3, 4 yere yaptırdığımız çalışmalarla çıkan bir liste var. Bunları oturup bir kurul değerlendirecek. Tabii ki hocanın kararı çok önemli. Çünkü bu futbolcuları hoca oynatacak. Listemiz var. Ön görüşmeler yaptık. Ancak birebir, bitecek anlamda bir görüşme yapmadık"

70 GÜNDÜR EVİMİ, ÇOCUKLARIMI, İŞİMİ BIRAKTIM

Ankaragücü’nün geleceğiyle ilgili çalıştıklarını belirten Fatih Mert, şunları dedi:

"Bizim kongredeki olayımız şu; ben oradaki olayı tasvip etmediğim için canım sıkıldı, onun için oradan ayrıldım, adaylıktan çekilmek gibi bir durum yoktu. O kongre, o gün olmasa da 2-3 gün sonra olacaktı. Camia bize sahip çıkıyor. Ben 70 gündür evimi, çocuklarımı, işimi bıraktım. Yaptığım işleri bıraktım, geldim buraya. Onlar da benim niyetimi, kulübü düzeltmek için geldiğimizi biliyorlar. Kurtarıcı demeyeyim, bunlar büyük kelimeler. Burayı düzeltebileceğimize inanıyorlar. Gerçekten, inanmaları bizi zorluyor, bütün sınırları zorluyoruz. Biz Ankaragücü’nün geleceğiyle ilgili gerçekten iyi işler yapıyoruz. Bazen sosyal medyadan yazıyorlar. Telefonlara bile cevap veremiyorum. Acayip bir yoğunluk var. Transfer dönemi, dosyalar, takımla uğraşmamız gereken bir sürü işler var. Rakamları açıkladığım zaman, konuştuğumuz zaman, Ankaragücü’ne sağladığımız kaynakları söylediğimiz zaman insanlar anlayacaktır. Mantıklı insanlar anlar bunu. Bu ülkenin bu şartlarında buraya 40, 50 milyon bulmak o kadar kolay iş değil. Çünkü 1 lirasız bir kulübe 40, 50 milyon bulmak kolay değil. Dışarıdan söylemek kolay. Ben hiçbir zaman dışarıdan söylemedim. Şöyle yaparım, böyle yaparım demedim. Biz icraat yapıyoruz."