Ankaralı Bilim Dergisi Herkesin Merak Ettiğini Yanıtlıyor

Ankara merkezli olarak 25 yıldır yayın hayatını sürdüren Bilim ve Ütopya Dergisi 301. sayısıyla bayilerdeki yerini aldı. Her sayısıyla adından söz ettiren dergi son sayısında herkesin merak ettiği bir meseleyi kapağına taşıdı.

Çok sayıda Ankaralı akademisyenin ve bilim meraklısının emekleriyle çıkan Bilim ve Ütopya Dergisi 301. sayısıyla yine adından söz ettirdi. "Neden Psikolojimiz Bozuluyor" sorusunun cevabını kapak dosyası olarak arayan dergi şimdiden ayın en çok satanları arasında yerini aldı.

ZENGİN KADRO İLE HAZIRLANDI

Psikolojik rahatsızlıkların nedenini toplumsallık olgusu ve tarihin gelişim yasaları içinde arayan derginin kapak dosyasında birbirinden değerli üniversite hocalarının ve araştırmacıların katkıları yer alıyor. 

Kapak dosyasında Prof. Dr. M. Hakan TÜRKÇAPAR, Doç. Dr. Kadir ÖZDEL, Doç. Dr. Önder KAVAKCI, Uzm. Dr. Mustafa TATLI, Prof. Dr. Levent SÜTÇİGİL, Uzm. Dr. Nur ÖZTÜRK KAYATURAN ve Dr. Alişan Burak YAŞAR'ın makaleleri yer alıyor.

EDİTÖR: Dr. ALİŞAN BURAK YAŞAR

Evrim olgusu ve teorisi olmadan insanlığın genel ve özel tarihini açıklamaya kalkan her girişimin gerçeğin duvarına çarpacağını belirten Genel Yayın Yönetmeni Emrah Maraşo, "Tam da bu nedenle kapak dosyamızın ana başlığında “Neden Psikolojimiz Bozuluyor?” sorusunu yönelttik. Meselenin en temeline inmek ve dikkatleri de buraya yöneltmek amacındayız. Nedenleri anlamadan olguyu tanımlamak ve sorunu çözmek mümkün olamıyor." dedi.

Dosya editörlüğünü Dr. Alişan Burak Yaşar'ın üstlendiğini söyleyen Maraşo, "Sayın Alişan Burak Yaşar’ın girişimiyle çok değerli bilim insanları bir araya geldi ve ufkumuzu açacak katkılarıyla dergimizde yer aldılar. Hepsine tek tek teşekkür ediyoruz. Katkılarının bundan sonra devam edeceğinin müjdesini verelim." diye ekledi.

Bilim ve Ütopya Dergisi'ni tüm seçkin bayi & kitapevlerinden ve internet mağazasından (https://magaza.bilimveutopya.com.tr) temin edebilirsiniz.

Bilim ve Ütopya Dergisi'ni aşağıdaki bağlantılar üzerinden sosyal medyada takip edebilirsiniz.

Facebook:

https://www.facebook.com/bilimveutopya/

Twitter:

https://twitter.com/bilimveutopya

İnstagram:

https://www.instagram.com/bilimveutopya/

İnternet Sitesi:

https://www.bilimveutopya.com.tr

 

Ankara Havadis