Son Dakika

Ankaralı gençlere ücretsiz stüdyo!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli youtuberlara stüdyosu desteği veriyor. Youtuberlar, haftanın iki günü video çekimlerini Büyükşehir stüdyosunda yapabilecekler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Büyükşehir Belediyesi Stüdyosunun kapıları, video çekimlerini gerçekleştirmek isteyen Başkentli youtuberlara açılıyor.

Başkentli yeteneklerin dünyaya açılması ve tanınmasına destek olmak amacıyla başlatılan uygulama ile Büyükşehir Stüdyosu, haftanın iki günü ve günde 4 saat Başkent'te yaşayan video içerik üreticilerine ayrılacak.

Youtuberlar, stüdyoyu kullanırken elektrik, ışık, masa, sandalye ile green box gibi birçok alet ve eşyayı da ücretsiz olarak kullanabilecek.

Salı ve Çarşamba günleri 10.00-11.00, 11.00-12.00, 14.00-15.00 ve 15.00-16.00 saatleri arasında her bir youtuber 1'er saat stüdyoyu kullanım hakkına sahip olacak.

Stüdyoyu kullanacak olan youtuberlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanacak muvaffakiyeti imzalayarak, 1’er saatlik kullanım hakkına sahip olacak. Stüdyoyu kullanabilmek için ankara.com.tr internet adresi üzerinden yayınlanan formun doldurularak başvuruda bulunulması gerekiyor.