Son Dakika

Ankara'nın o çarşısında para geçmiyor!

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda basın mensupları ile bir araya gelerek, göreve geldiklerinden bu yana tamamlanan ve başlayan projeleri anlattı.

Önceki dönem başlayan köy konağı projelerinden biri olan Gökçeyurt Köy Konağı’nı tamamlayarak açılışını yaptıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Kutludüğün Köy Konağı’nı da kısa sürede tamamlayarak faaliyete geçireceğiz. Bunun yanı sıra Kızılcaköy Ortaköy, Eski Bayındır ve Kusunlar’da da köy konağı inşa edeceğiz. Tam bir Ankara Evi tarzında inşa edilecek” dedi.

Seçim döneminde doğaya ve temiz suya çok vurgu yaptığını ifade eden Köse, “Bu kapsamda ise Gökçeyurt’ta 'Ekolojik Köy' projesinin ilk etabında 400 tane meyve ağacının toprakla buluşturduk. Ağustos Ayı’nda kalan bölümleri tamamlayarak, Mamaklıların hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bununla birlikte Mamak’ın doğa harikası olan Kıbrıs Kanyonu projesinin 1. etabının çalışmalarını yaptık. İlerleyen süreçte çalışmalarımızı uygulamaya geçireceğiz. Mamak’ın güzelliklerini ön plana çıkartarak turizmi canlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

mamak gönül belediyeciliği

Gönül Çarşısı’nda para geçmiyor

Gönül belediyeciliği kapsamında sosyal faaliyetler çok önem verdiklerini ifade eden Köse, “Gönül Sofrası” ve “Gönül Çarşısı” uygulamasını hayata geçirdik dedi.

"Gönül Çarşısı bir evin ihtiyacını karşılayacak bir anlayış ile hizmet veriyor. Bu marketten sadece ihtiyaç sahipleri faydalanabiliyor. Oluşturduğumuz Mamak Belediyesi Gönül Kartı’na puan yüklüyoruz. İhtiyaç sahipleri de o puana göre alışverişini yapabiliyor. Bu kredi puanı da aylık olarak yükleniyor. Kısacası Gönül Çarşısı’nda para geçmiyor. Milletimizin kendi kredisi geçiyor. Gönül Soframız’da ise ihtiyaç sahibi aileleri bir lokanta atmosferinde ağırlıyoruz. Kendi hazırladığımız yemeklerden ikramda bulunuyoruz. Ailelerimizle tanışıyor, onlar gönül bağı kuruyoruz” dedi.