AŞTİ'de otopark tarifesi değişti!

AŞTİ'deki otopark uygulaması değiştirldi. AŞTİ’de otopark tarifesi artık ilk 45 dakika ücretsiz, 45-60 dakika arası ise 10 TL olarak uygulanıyor.

1 TL’lik otopark uygulaması nedeniyle büyük sıkıntıların yaşandığı AŞTİ’de artık otopark tarifesi ilk 45 dakika ücretsiz, 45-60 dakika arası ise 10 TL olarak uygulanıyor.

Ankara Şehirlerarası Otobüs İşletmecileri ve Acenteleri Derneği (AŞTİ-DER) Başkanı Mustafa Özbakır, "1 TL olan otopark ücretlendirmesi yüzünden, AŞTİ’deki en büyük sorun otoparktı. Yolcusunu uğurlamaya ya da almaya gelenler, aracını bırakıp seyahat etmek isteyenler otoparkta araç park edecek yer bulamıyordu. AŞTİ’de çalışan personel dahi yer bulamıyordu. 1 TL suistimal ediliyordu" dedi.

AŞTİ yetkililerinden alınan bilgiye göre 60 dakikalık süreden sonra her 1 saat için 1.5 TL ücret artışı oluyor. Tam gün ücreti 38.5 TL olan AŞTİ’de ilk 24 saatten sonra da saat başına ücret 50 kuruş olarak artıyor.

Öte yandan bu ay AK Parti ve MHP gruplarının oylarıyla yeni otopark tarifesini kabul eden ABB Meclisi, AŞTİ’deki ücretsiz otopark süresini de 60 dakika olarak belirledi.