Aydınlık Gazetesi 99. Yaşını Kutluyor: Türk Basınının En Eskilerinden

Her dönem manşetleri ve haberleri ile kendisinden söz ettiren Aydınlık Gazetesi 99. yaşını kutluyor.

1 Haziran 1921'de Şefik Hüsnü Deymer'in kurduğu gazete Aydınlık Gazetesi 99. yaşını kutluyor. Her dönem manşetleri ve haberleri ile kendisinden söz ettiren Aydınlık Gazetesi Türkiye'nin yakın tarihine tanıklık etmesiyle de biliniyor.

Cumhuriyetten de eski olmasıyla bilinen gazete her dönem milli çizgisiyle tanınıyor.

Ergenekon & Balyoz davaları, işçi meseleleri, 15 Temmuz darbe girişimi ve terörle mücadele konularındaki tavrı ile son zamanlarda her kesimin takdirini üzerine toplayan gazeteyi genç bir ekip yönetiyor.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğini TV'lerden tanınan Mustafa İlker Yücel yapıyor. Gazetenin baş yazarlığını Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek yapıyor. Gazetede ayrıca çok sayıda aydın, sanatçı, bilim insanı, akademisyen ve e. asker yazarlık yapıyor.

Gazetenin 99. yılı vesilesiyle kutlama yayınlayan Genel Yayın Yönetmeni M. İlker Yücel, "Aydınlık çıktığı ilk günden bugüne vatanın, emeğin ve namusun sesi." dedi.

Yücel şöyle devam etti:

"Gazetemizin her satırında Türk milletinin safında olmaya özen gösteriyoruz. Çünkü sloganımız vatan-emek-namus. Böylesine büyük bir iddianın hakkını verebilmek için her haberimizi dikkatle hazırlıyoruz. Sayfalarımızdan internet sitemize kadar aynı ciddiyeti taşıyoruz. Basılı medyanın ekonomik nedenlerle veda ettiği yayın hayatımızı sürdürmekte kararlıyız. İlelebet hayatımızı sürdüreceğimize inanıyoruz çünkü sırtımızı halka yaslıyoruz."

Ülke sorunlarının çözümünde Türkiye'den yana olan herkesin Aydınlık'a ihtiyacı olduğunu belirten Yücel vatandaşları Aydınlık Gazetesine destek olmak için elektronik gazete aboneliğine davet etti.

Aydınlık Gazetesine elektronik abone olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://egazete.aydinlik.com.tr/e-gazete