Balâ'ya doğal gaz bağlanacak: İlk kazma vuruldu

Balâ Belediye Başkanı Ahmet Buran,  Balâ’ya doğal gaz bağlanması için ilk kazmayı atıp çalışmaları başlattı.

Törene Balâ Belediye Başkanı Ahmet Buran ve Balâ Kaymakamı Yusuf Turhan, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve birim müdürleri katıldı. Bala’ya doğal gaz bağlanması için ilk kazmayı Balâ Belediye Başkanı Ahmet Buran ve Balâ Kaymakamı Yusuf Turhan attı.

Balâ’lıların doğal gazı yıllardır beklediğini ifade eden Başkan Buran, "Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Merkezimize, İl Başkanlığımıza ve Başkentgaz’a, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi

"Verdiğimiz sözü yerine getirmekten mutluyuz"

Başkan Buran, "Balâ’mızı doğal gaza kavuşturacağız dedik ve  bu çalışmaları yapmaya başladık. Bu pandemi sürecinde de  doğal gaz çalışmalarının temelini atmak, ilk kazıyı yapmak ayrıca bize mutluluk veriyor." dedi.

Balâ bu kış doğal gaza  kavuşuyor

Yetkililer ile çalışmalar hakkında görüştüklerini ifade eden Başkan Buran, "İlçe merkezimizde çalışmaları iki ay içinde bitirmeyi planlıyorlar. Tam hattın çekilmesi de yaklaşık 4 aya bulacağını bildirdiler.Bir aksilik olmazsa bu kış vatandaşlarımız doğal gaza kavuşmuş olacak." dedi.

Başkentgaz Balâ’da büro açacak

Başkentgaz'ın Balâ’da büro açacağını söyleyen Buran, doğal gaz abonelik işlemlerinin de başlayacağını vatandaşların gelip müracaat edebileceğini ifade etti.

Doğal gazın gelmesiyle ekonomik ve sosyal anlamda ilçenin gelişeceğini, dışarıya göçün duracağını ifade eden Buran, hizmetlerine tüm hızıyla devam edeceklerini söyledi.