Son Dakika

Barış Pınarı Harekatı’nda öldürülen terörist “TTB Gençlik Kolu” yöneticisi çıktı!

Barış Pınarı Harekatı kapsamında öldürülen teröristler arasında Türk Tabipler Birliği’nin Öğrenci Kolu yöneticisi olan Özge Aydın da yer aldı. Aydın 2012 yılında TBMM kürsüsüne çıkarak konuşma yapan tıp öğrencisi olarak medyada yer almıştı.

2012-2013 Dönemimde Türk Tabipler Birliğinin Öğrenci Kolu olan TÖK (Tıp Öğrencileri Komisyonu)’ün Merkez Yönetim Kurulu üyesi olan Özge Aydın’ın, 2015'te mezun olduktan sonra doktor olarak atandığı Ağrı'da örgütün dağ kadrosuna katıldığı ortaya çıktı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile, Ankara’da terör suçundan gözaltına alınan TTB üyesi öğrenciler ve aileleriyle birlikte 3 Aralık 2012 tarihinde basın toplantısı düzenlemişti.

Ağbaba’nın Meclis’te kürsüye çıkardığı Özge Aydın, “Bizler sağlığın piyasalaştırılmasına karşı çıkan, üniversitelerin satışmasına karşı çıkan, sağlık hakkını savunan, herkese eşit, ulaşılabilir, parasız sağlık hakkını sabunan öğrencilerizdiyerek terörle bir bağları olmadığını belirtmişti.

özge-aydın

TTB HEYETİ İÇERİSİNDE ÖSYM’Yİ ZİYARET ETMİŞTİ

Türk Tabipleri Birliği, TUS ile ilgili ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Öztemel’e TTB Merkez Konseyi Başkanı Bayazıt İlhan‘ın da yer aldığı bir heyet ile ziyarette bulundu. Ziyarette bulunan heyette TTB Gençlik yapılanmasını temsilen gelen TÖK yöneticileri arasında Özge Aydın da yer almıştı.

Tıp Öğrencileri Komisyonu’nun 6 Ekim 2012 tarihinde yaptığı Genel Yürütme Kurulu’nda alınan kararlara göre Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen 6 öğrenciden biriydi.

Özge Aydın (kod adı Ceren Güneş), TSK’nın Barış Pınarı Harekatı’nda öldürülen teröristler arasına eklendi. Aydın, “Devrimci Kömünarlar Partisi/Birlik” isimli terör yapılanmasının sözde yöneticiliğini yapıyordu. Yurt içi ve yurt dışında bir çok terör eylemine katılan/katkıda bulunan Ceren Güneş kod adlı Aydın, PYD/YPG terör örgütü ile birçok noktada yan yana gelmişti.