Başkent'te durak var otobüs yok!

Ankara’nın ilk mahallelerinden biri olan Atıfbey’de otobüs sorunu yaşanıyor. Vatandaşlar ‘Otobüsümüzü geri istiyoruz’ diyerek isyan ettiler. 

Altındağ'a bağlı 7 bin nüfuslu Atıfbey Mahallesi'ndeki 454 numaralı EGO otobüs hattı kaldırılarak mahalleden 3-5 km öteden geçen 530 numaralı özel halk otobüsü hattı verildi.

Okula işe gitmek isteyen mahalle sakinleri EGO hattını geri istediklerini söyleyerek seslerini duyurmak istedi. Mahalle sakinleri, 5 gündür mağduriyet yaşadıklarını ve ALO 153 Mavi Masa'ya defalarca şikâyette bulunduklarını ifade ettiler.

'BU YANLIŞTAN VAZGEÇİLMELİ'

Mahallede çok sayıda öğrenci olduğunu okula gidiş gelişte zorluk çektiklerini belirten Mahalle Muhtarı Kenan Han, "30 yıldır bu mahallede muhtarlık yapıyorum ilk kez böyle bir olay yaşandı. Bu yanlıştan derhal vazgeçilmeli. Mahallemizde engelliler, öğrenciler var, kilometrelerce yolu yürüyüp bir de özel halk otobüsüne binmeleri reva mı? Burası Ankara'nın ilk kurulan mahallelerinden birisi. Ankara'nın göbeğinden yıllardır geçen EGO otobüsünü kaldırmak hangi akla mantığa uyuyor? Mahallemiz sahipsiz değil. Buradaki vatandaşın sosyo-ekonomik durumu ortada. Otobüs kullanan insanlarız" açıklamalarında bulundu.