Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Başkent’te tiyatro rüzgarı esecek!

Ankara turnelerini geleneksel hale dönüştüren Tiyatrokare, kasım ayında repertuarındaki ‘Şen Makas’, ‘Ahududu’, ve ‘Süper İyi Günler’ oyunlarıyla Şinasi Sahnesi’ne çıkacak.

Rekorlara imza atan ve üçüncü sezonu ile "Şen Makas" seyircinin katılımıyla düşündürürken eğlendirmeye devam ediyor. "Şen Makas" oyunu, her gece farklı bir sonla bitiyor. Oyunda bir cinayet işleniyor ve bu cinayet seyircinin katılımıyla çözülüyor. Bundan dolayı da her oyun farklı bir sonla bitiyor.

Paul Portner'ın yazdığı, yıllar önce Türkiye'ye Tiyatrokare'nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık'ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor. 13 Kasım'da Ankara Şinasi Sahnesi'nde.

8 YIL SONRA SAHNEDE

Melek Baykal'ın sekiz yıl sonra sahneye döndüğü ve Suna Keskin ile başrolü paylaştığı "Ahududu" genel istek üzerine dördüncü sezonunda Ankara'da tiyatroseverlerle buluşuyor.

Joseph Kesselring'in yazdığı bu kara komedide, yalnızlığa çare bulduklarını düşünen iki yaşlı kadının yardımseverlik sancıları dile getiriliyor. Nedim Saban tarafından modern toplumda suç, ceza, masumiyet kavramları öne çıkartılarak sahneye konulan oyunda Nedim Saban da Zeki Paşa rolüyle tekrar sahneye dönüyor.

Oyunda Suna Keskin, Melek Baykal ve Nedim Saban'ın yanısıra Cem Güler, Bülent Seyran, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu, Ender Gülçiçek, Aysuda Dalgıç rol alıyorlar. 14-15 Kasım Ankara Şinasi Sahnesi'nde.

Sezonu bol ödüllerle açan "Süper İyi Günler" oyunu, geçtiğimiz ay TBMM'nde oluşturulan Down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarına ilişkin Meclis'te gerçekleştirilen araştırma komisyonunda, sanat yoluyla otizm ile ilgili farkındalık yaratılması konusu ile gündeme taşındı. Ve bu farkındalığı oluşturmak için çalışmaları başlatan oyun, 16 Kasım'da Ankara Şinasi Sahnesi'nde Ankaralıları ağırlayacak.