fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Belediye personellerine iş güvenliği anlatıldı

Yenimahalle Belediyesi, YEPA Ltd. Şti. bünyesinde çalışan personellerine “İş güvenliği ve işçi sağlığı” konusunda eğitim verdi.

Düzenlediği eğitim seminerleri ile personeli bilinçlendirerek iş kazalarının önüne geçmeyi ve vatandaşa daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan Yenimahalle Belediyesi, çalışanlara Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda iş güvenliği, iş kazaları, meslek hastalıkları ve alınması gereken önlemleri detaylarıyla anlattı.

Çalışanların, işletmenin ve hizmetin korunması amacıyla yapılan eğitimde kurum doktorlarından Şahin Engin Kargın ve İş Güvenliği Uzmanı Tuğba Abidinoğlu işçilerin sorularını da tek tek cevapladı.

Rakamlar durumun ciddiyetini gözler önüne serdi

Dünyada ve ülkemizde yaşanan bazı büyük iş kazalarının da görsellerle hatırlatıldığı eğitimlerde, ILO tahminlerine göre dünyadaki iş gücünün 3 milyar olduğu, 2,02 milyon meslek hastası ve 2,2 milyon işle ilgili ölüm yaşandığının altı çizildi.

Ayrıca; Dünya GSMH’sından 30 trilyon doların iş kazaları ve meslek hastalıklarına harcandığı ve dünya iş kazaları sıralamasında, Kanada’nın 3,37 ile en az kaza yaşanan ülke olduğu, bu rakamın Türkiye’de ise 12,45 olduğu belirtildi.