fbpx Ankara Havadis | Başkentin Sesi

Son Dakika

Bilim & Teknoloji

Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kuantum Optiği ve Elektroniği Teknolojileri Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr.

Koronavirüs tedavisi üzerinde çalışma yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, 'Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum' dedi.

Koronavirüsle mücadelede aşı ve ilaç geliştirilmesi için mücadele eden Prof. Dr. Ercüment Ovalı Kovid-19 İmmun Plasma ve tedavisinin onaylandığını duyurdu.

Ankara'da faaliyet gösteren iki firma tarafından nanoteknolojik dezenfeksiyon cihazı üretilerek patent için başvuruda bulunuldu.

Rus kozmonot Fedor Yurçihin'in, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (UUİ) Ay’ın batımını görüntülediği fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı.

Koronavirüs salgını ile savaş sürerken İzlanda’dan kritik bir açıklama geldi. 40 adet mutasyona uğramış corona virüsü tespit edildiği duyuruldu.

Trabzon’da yaşayan lise öğrencisi Gürkan Cebeci, Apple cihazlarda bulunan 'Siri' özelliğindeki bir açığı buldu.

Bilim insanları, koronavirüsün insan hücrelerini öldürdüğü anların görüntülerini yakaladı.
 

Sağlık Bakanlığı koronavirüsle mücadele kapsamında, vatandaşların hastalık riskini online sorgulayabilecekleri Korona Bilgilendirme Web sitesini yayına aldı.