Son Dakika

Bir tepki de Mansur Yavaş'tan geldi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ABD Başkanı Donald Türkiye'ye yönelik tehdit mesajına tepki gösterdi. Mansur Yavaş "Türkiye'nin kimseden korkacak hali yoktur" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı ikinci oturumu, Mansur Yavaş başkanlığında yapıldı. Oturumda, Ankara'nın gündemine dair pek çok konu ele alındı. Aynı zamanda ABD Başkanı Trump’ın sosyal medya paylaşımı da gündemdeydi.

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Türkiye’yi tehdit etmiş, sınırı aşarsa ekonomisini mahvederim ifadesini kullanmıştı. Trump’ın paylaşımı birçok siyasi parti, demokratik kitle örgütü tarafından tepkiyle karşılanmış ve protesto edilmişti. Bir tepki de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı ikinci oturumunda, önergelerin oylanmasından önce bir konuşma yapan Yavaş şunları aktardı:

"Türkiye devletini muhatap aldı ve hedefine koydu. Bizler Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri olarak diyoruz ki Türkiye'yi hadsiz bir şekilde tehdit etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Türkiye'nin kimseden korkacak hali de yoktur. Çünkü Türkiye bildiğiniz gibi böyle zor dönemlerde kurtuluş harbinden daha öncesinde ve daha sonrasında bir ve beraber olmasını her zaman göstermiştir. Bir ve beraber olarak içerisinde en ufak bir muhalif ses çıkmadan eğer yapabilecekleri bir şey var ise Türkiye devletine karşı Türkiye'deki 82 milyon ferdin tümünün karşısında olduğunu bilmesini isteriz. Trump'ı saygı göstermeye davet ediyoruz.”