Çankaya'da heykel sergisi açıldı

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi sezonun ilk sergisini açtı. İki kadın heykeltıraşın eserlerinden oluşan “Taştım” heykel sergisi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde Ankaralılarla buluşuyor.

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, iki kadın heykeltıraşın eserlerinden oluşan “Taştım” heykel sergisi ile sezonu açtı.

Çıdam Melek ve Sırma Servin Yıldız’ın yolları 2007 yılında kesişiyor. İki sanatçı, kendi deyimleriyle dostluklarının pekişmesi olarak da değerlendirdikleri sergiyi Ankaralılarla buluşturuyor.

Arkadaşlıklarını atölyelerde, çalıştaylarda, yolculuklarda pekiştiren Melek ve Yıldız, taş yontu çalışmalarını birlikte kurdukları Nautilus Atölyesi’nde gerçekleştiriyorlar. “Taştım” heykel sergisine, “Sanatta biz diyebilmeyi deneyimledik, taşla öğrendik ve taştık” diyerek sanatseverleri davet ettiler.

Taştım-Heykel-Sergisi

Küratörlüğünü Ferza Yiğit ve Merve Özeş’in yaptığı, Sırma Servin Yıldız ve Çıdam Melek’in Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden getirdikleri farklı karakterdeki taşlardan yonttukları eserlerinden oluşan sergi, 30 Ekim 2019’a kadar Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde görülebilir.

Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, “Sanata duyarlı insanların yoğun çaba ile gerçekleştirdikleri eserleri daha geniş kesimlere duyurmak Çankaya Belediyesinin öncelikli işlerinden birisi. Bu güzel sergiye ev sahipliği yapmak bizler için çok büyük bir keyif” diyerek sanatseverleri sezonun ilk sergisini gezmeye davet etti.

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, Yıldızevler Şehit Mustafa Doğan Caddesi No:59 Çankaya adresinde yer alıyor. 

Zülfü-Livaneli-Kültür-merkezi-taştım-Heykel-Sergisi