Cübbeli'den Kuytul'a Sert Tepki: Ajan mısın?

Cübbeli Ahmet Hoca, İftar Sohbetlerinde Alpaslan Kuytul'un Adana'da yapmaya çalıştığı provokasyona da değindi.

 

Furkan Vakfı), Adana’da yasağa rağmen teravih namazı kılmak istemiş ve sokağa çıkma yasağını deleceğini söylemişti. Örgütün tüm Türkiye’deki müritleri yasağı delerek yarın bayramlaşma programı yapacağını duyurması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuytul'u eleştirdi.

AJAN MISIN?

“Bayram namazı neden yasak? Çünkü bizim iyiliğimiz için. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem emretti yasak etti. Yok İçişleri Bakanlığı yasak etti yok Tayyip bey yasak etti…O çıkmış Kuytul mudur nedir ne biçim bir adam ya! İslama ihanettir dine hiyanettir diyor neymiş bayram namazımızı kıldırmıyorlar. Ya sen aklını peynirle mi yedin sen ajan mısın? Provokatör müsünüz ya?" dedi.

MİLLETİ KORONA MI ETSİNLER

Cübbeli sözlerine şöyle devam etti:

“Milleti camide toplayıp korona mı yapsınlar orada. Bir kişinin iki kişinin ölümün sebep olursa katil mi olacaklar ya? Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem emrediyor yanaşmayın, bulunduğunuz yerden çıkmayın. Evinizde bulunun sebat edin. Sen ne yapmak istiyorsun ya? Bizde size ne dedik. Kardeşim açtık Youtube’dan kanal Allah herekse imkan vermiş. Otur evinde bayram namazımızı kılalım seccadelerde oturalım dualara amin diyelim. Zikirlerimizi çekelim ölmüşlerimize dualarımızı gönderelim. Ondan sonra evimizde sabah namazımızı kılalım bayram sabahı namazları var onları kılalım.”