fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden Kalecik Belediye'sine Ziyaret

CKD Örgütlenme Sekreteri Mihriban Tatar, CKD Genel Saymanı Melek Güvenç, CKD Yönetim Kurulu üyesi Şule Uncu ve CKD üyesi Ergül Bezci'den oluşan heyet Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan'ı makamında ziyaret etti. 

CKD Örgütlenme Sekreteri Mihriban Tatar, Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin örgütlenmesini ve faaliyetlerini Kalecik Belediye Başkanı'na anlatarak, başlattıkları "Hayata Tutun Hayatta Tutun Uyuşturucuyla Mücadele Kampanyası"nın dosyasını sundu.

Mihriban Tatar "Cumhuriyet Kadınları Derneği basında sıklıkla görülen içlerinde bölücülerin de bulunduğu feminist kadın örgütlerinden farklıdır. CKD Vatansever bir dernektir, anti emperyalisttir. CKD Cumhuriyet Devrimlerini savunur ve Vatan mücadelesi vermektedir." dedi. 

Hayata Tutun Hayatta Tutun uyuşturucuya karşı mücadele kampanyasını sunan Tatar bu kampanyanın bir "Anneler hareketi" olduğuna dikkat çekerek Kalecik Belediyesiyle bu kampanya kapsamında birlikte faaliyet yapmayı önerdi.

Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan, CKD'nin çok önemli bir çalışma yürüttüğünü, uyuşturucu ile mücadelede her türlü desteğe hazır olduklarını belirterek Kalecik'te de uyuşturucu kaynaklı olumsuzluklarla karşılaştıklarını, bunun toplumsal bir sorun olduğunu vurgulayarak "Bir kişiyi kurtarmak bir aileyi kurtarmaktır, bir aileyi kurtarmak ise bir mahalleyi kurtarmaktır. Bu mücadele aynı zamanda bir vatan mücadelesidir" dedi. 

Hayata Tutun Hayatta Tutun kampanyası kapsamında yapılacak çalışmalara belediye olarak destek olacaklarını belirten Kalkan, "Belediye olarak üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız." dedi.