Davutoğlu 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene'den Rahatsız Olmuş!

"Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözünden rahatsız olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Twitter'dan mesaj yayınladı.

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, emniyet ve jandarma personelinin teröristlerden temizlenen dağa "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" yazmasının ardından Ahmet Davutoğlu Twitter'dan mesaj yayınladı. Ne Mutlu Türk'üm Diyene sözünden rahatsız olan Davutoğlu 1990'ların alışkanlıkları olduğunu belirterek "Demokrasilerden nasibini almamış ülkelerin ortak özelliklerinden birisi dağlara taşlara ayrıştırıcı sloganlar yazmasıdır dedi. Davutoğlu sözlerine "Eski Türkiye”nin temsilcisi 28 Şubatın ideologları bugün fütursuzca ülkeyi kendilerinin yönettiğini söyleyebiliyor. 28 Şubat’ın mazlum kitlelerinden oy alarak iktidara gelenlerin bugün iktidarı, başörtüsü düşmanlığı yapanlarla paylaşmaları o mazlum kitlelerin hislerine ihanettir" diyerek devam etti.

 

ATATÜRK'ÜN SÖZÜ

"Ne Mutlu Türk'üm Diyene" Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'nda kullandığı bir sözdür. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1972 yılında Öğrenci Andına da eklenen söz Türk milleti tarafından benimsenmiştir.  Türkiye'de ve KKTC'de birçok yerde Ne Mutlu Türk'üm Diyene sözü yazılı olarak bulunur. Ayrıca bayraklarda yazılıdır ve Milli Bayramlarda söylenir.