Son Dakika

Davutoğlu'nun partisinden AK Partiye tehdit: Hesap verecekler

Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurulan partisinden, “Pelikan örgütü deşifre edilecek ve bütün örgüt hesap verecek” mesajı verildi.

2015-2018 arasında AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görev yapan Selim Temurci,  9 Şubat 2018’de görevinden istifa etmişti ve hakkında ihraç süreci başlatılmıştı.

Temurci, ihraç edilmeyi beklemeden AKP’den istifa etti ve Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi’nde aktif görev alarak Gelecek Partisi Sözcüsü görevine getirildi.

Independent Türkçe’ye konuşan Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, Pelikan yapılanmasıyla ilgili olarak "Önümüzdeki dönemde Pelikan örgütü bütün şematik yapısıyla deşifre edildiğinde bu örgütün mutlaka hesap vereceği bir süreci Türk toplumu görür diye ümit ediyorum" dedi.

“AK Parti ile Gelecek Partisi arasında şu anda siyah ve beyaz arasındaki fark gibi bir fark var” diyen Temurci, ‘Davutoğlu parti içi bir darbeyle uzaklaştırıldı, AK Parti insan öğüten bir yapıya dönüştü’ dedi.

Temurci, “Önümüzdeki dönemde Pelikan örgütü bütün şematik yapısıyla deşifre edildiğinde bu örgütün mutlaka hesap vereceği bir süreci Türk toplumu görür diye ümit ediyorum. 28 Şubat’ı bu ülkede yaşatanları, e-muhtırayı verenleri, 12 Eylül darbesini yapanları millet biliyor. 28 Şubat’ta meşru hükümete karşı yapılan bir darbe vardı. Pelikan örgütünün Sayın Davutoğlu’na gerçekleştirdiği operasyon Türk demokrasisinde %49,5 oyla seçilen bir başbakana yapılan bir darbedir. Birlikte yol yürüdüğünüz insanlar o bildiriyi kaleme alan insanlarla iletişim halindeyse o insanlarla artık yol yürümenizin mümkün olmadığını görüyorsunuz. Pelikan örgütünün bu ülkede medyada-iş dünyasında siyasette bürokraside çok güçlü olduğunu, bu gücü de şu anda ülkeyi yönetenlerden aldığını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.