fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Defne Joy Foster Kimdir?

Defne Joy Foster, 2 Mayıs 1979 tarihinde,Adana İncirlik Hava Üssü'nde doğdu. Annesi Hatice Nayman babası Steve Foster ise ABD'lidir. 

Ailesinin boşanmasıyla babası memleketi Alabama'ya giderken Foster, annesiyle kaldı.Ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu'nda okudu. 1992 yılında İzmir Fatih Lisesi'nden mezun oldu ve daha sonra eğitimine devam etmedi.

1996 yılında Kral TV ekranlarında başladığı DJ'lik kariyerinde sempatilarında nadir görülen melez güzelliği ile tanınan Foster, uzun bir süre bu mesleği icra etmesinin yanı sıra pek çok farklı tv kanalında yayınlanan çeşitli müzik programlarının da sunuculuğunu gerçekleştirdi.  Uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırdı.  

Joy Foster'ın ekranlarda görüldüğü son yapım ise, 2010 yılında yarışmacı olduğu ve Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği Yok Böyle Dans adlı dans programı oldu. Dancing with the Stars adlı yabancı bir yarışmanın uyarlaması olan Yok Böyle Dans'ta Foster'ın yanı sıra Bedük, Burcu Esmersoy, Azra Akın ve Burcu Güneş gibi ünlüler sahne alarak yeteneklerini sergiledi. 2 Şubat 2011 tarihinde yaşamını yitirdi. 

ÖLÜMÜ

Defne Joy Foster'ın ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla 4 ay sonra kesinleşti. Aylardır süren incelemelerin sonucunda hazırlanan raporda, ''Astım, alkol ve ilaçlar reaksiyon oluşturarak müşterek nedenle ölüme neden olmuş'' ifadesi yer aldı.

Joy Foster, 2008 yılında evlendiği eşi İlker Yasin Solmaz'dan Can Kılıç adında bir erkek çocuk sahibiydi.

Oyunculuk
1997: Ruhsar Konuk Oyuncu
2000: Beyaz Yalanlar Yardımcı Oyuncu
2000: Dadı Yardımcı Oyuncu
2003: Sihirli Annem Eda
2006: Selena Pandora
2007: Hayal ve Gerçek Yardımcı Oyuncu

Sunuculuk
Çeyiz Show
Çat Kapı
Bir İş İçin Lazım
NTV Yeşil Ekran
Uzman Avı
Zula

Yarışma
2002 : Altıncı His (Takım kaptanı)
2010-2011: Yok Böyle Dans (Yarışmacı)