Demirtaş’ın PKK ile bağını gösteren 10 ayrıntı!

Selahattin Demirtaş’ın PKK ile bağını gösteren 10 ayrıntıyı sizler için derledik.

  1. BİJİ SEROK APO

Selahattin Demirtaş 16 Kasım 2013 günü Biji Serok Apo yazılı twit attı. Çözüm süreci olarak adlandırılan süreçte bu twitinin kendisi için sakınca yaratmayacağını düşündü.

bijiserok

  1. HDP ÖCALAN PROJESİDİR

Demirtaş 2015 yılında Habertürk'te katıldığı bir programda “Bizim başarımız, HDP'nin başarısı ki Sayın Öcalan'ın çok önemsediği bir projedir. Türkiye'de beraber yaşama, özgür, demokratik bir birliği sağlama. Kendisinin özellikle son 20 yılını adadığı bir projedir. Bu projenin başarılı olması ve benim şahsımda başarılı olması onu nasıl, niye rahatsız etsin.” İfadelerini kullandı

  1. BAŞKAN APO’NUN HEYKELİNİ DİKECEĞİZ

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaptığı bir konuşmada “Öcalan'ın posterini Kürdistan'da asmayacaklar da nerede asacaklar? Daha heykelini dikeceğiz. Bunu kafanıza yazın" dedi.

  1. ÖCALAN’LA ANLAŞMADAN BARIŞI SAĞLAYAMAZSINIZ

Şırnak’ta katıldığı bir mitingde “Siz sayın Öcalan'la anlaşmadan, ikna etmeden barışı sağlayamazsınız” ifadelerini kullandı. Kendilerini bir aktör olmadığını da itiraf etti.

  1. AYRILIĞIMIZ YOK

2015 yılında katıldığı bir il eş başkanları toplantısında “Bizim ne sayın Öcalan’la ne Kandil’le Çözüm Süreci konusunda bir ayrılığımız, gayrılığımız yok.” İfadelerini kullandı.

  1. YETKİLERİMİ DEMİRTAŞ’A DEVRETMEYE HAZIRIM

Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan, İmralı notlarında "Selahattin Demirtaş'ı geliştirmek için çok çabaladım, yetkilerimi ona devretmeye hazırım" ifadelerini kullandı.

  1. KANDİL’DE AİLE TABLOSU!

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder Kandil’e gitti. İkili, bölücü örgüt PKK’nın üst düzey isimleriyle biraraya gelip zafer pozu verdiler.

kandil

  1. APO BAYRAĞI ÖNÜNDE POZ

Demirtaş, Ahmet Türk ve Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan posteri ve sözde Kürdistan bayrağı önünde poz verdi

apo

  1. SEHER

Cezaevinde yazdığı kitabına Güvenpark’taki hain katliamı yapan Seher Çağla Demir’in ismini verdi.

  1. TERÖRİST KIYAFETİ

2014 yılında, Nevruz kutlamalarına terörist kıyafetleriyle katıldı.

nevruz