Devlet Bahçeli'den Davutoğlu ve Babacan'a sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından bir dizi açıklama yaptı. Bahçeli "IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar." dedi.

Twitter hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, ekonomi alanında yapılan saldırılara ve asılsız iddialara sert tepki gösterdi.

Bahçeli, yaptığı açıklamada her fırsatta "Çözüm IMF'de" açıklamaları yapan Ali Babacan'ı ve ekonomik krizden çıkış için IMF'yi işaret eden partileri sert sözlerle eleştirdi.

İşte Bahçeli'nin o açıklaması:

"IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar. Çok başarılı bulduğumuz Sayın Berat Albayrak’a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş’in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar.

Hep aynı terane! Hep aynı masal! Kasamız boşalmış; başka, IMF’ye gidilecekmiş; Ekonomi çok kötü yönetiliyormuş! Türkiye’ye siyaset vasıtasıyla hizmetin ilk halkası öncelikle insan olmaktır. Bir insanın damatlığıyla siyaset üretenler artık çürümüştür, sersefil hale gelmişlerdir.

Türkiye fırtınaya karşı bütün imkan ve iradesiyle direniyor. Karanlıkta ilerleyen gemide olay çıkarmak, ilk fırsatta da filikalara atlayıp kaçmak için hazırlık yapan odaklar hiç boş durmuyor. Bu gemi batarsa hepimiz suyun dibini boylarız. Fareler gidebilir, ama biz gitmeyeceğiz."