Son Dakika

Elazığ'da büyük deprem

Sürekli Güncelleniyor... 

Elazığ Sivrice merkezli yaşanan deprem Türkiye'nin birçok yerinden hissedildi. Kandilli Rasathanesi şiddetinin 6.8 olduğunu duyurdu.

Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde deprem yaşandı. Sivrice üssü olarak belirlenen deprem akşam 20.55 saatlerinde meydana geldi. Kandlli Rasathanesi depremin büyüklüğünün 6.8 olduğunu açıkladı.

Deprem Malatya, Diyarbakır, Hatay, Siirt, Tokat, Çorum, Samsun Trabzon, Rize ve Suriye'den hissedildi.

Panikle kendilerini dışarıya atan vatandaşlar yaşadıkları korkuyu Twitter'dan duyurdu. Gaziantep deprem, Elazığ deprem Twitter'da TT oldu.

Son açıklamalara göre Şu ana kadar 20 kişi öldü 1015 kişi yaralandı. 9 kişi enkaz altından sağ kurtarıldı.

Bölgede telefon hatları bir süre çalışmadı.

Elazığ depreminin ardından bir artçı deprem daha geldi. Kandilli Rasathanesi büyüklüğünü 4.2 olarak duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sivrice merkezli depremde 4 kişi hayatını kaybetti" dedi.

5.4 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİNCİ DEPREM

AFAD, Sivrice’de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini duyurdu. Depremin derinliğinin 7.03 kilometre olduğu açıklandı.

İçişleri Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Elazığ Sivrice’de 6.8 büyüklüğünde gerçekleşen depremde, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan "Şimdi Elazığ belediye başkanı ile görüştüm.. şimdilik korkulacak bir duyum almadık dedi..." ifadelerin kullandı.

MALATYA PÜTÜRGE'DE AĞIR YIKIM

Bu arada Habertürk Tv yayınına bağlanan Malatya Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük canlı yayında, " Pütürge'de 100'den fazla yıkım var acil yardım talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.

KANDİLLİ RASATHANESİ'NDEN AÇIKLAMA

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener: 40 kmlik bir hattın kırıldığını düşünüyoruz. Artçılar 70 kmlik alanı etkileyerek 1 hafta sürebilir.