Son Dakika

Elazığ'da yaşanan depreme dünyadan taziye mesajları

Azerbaycan, Bulgaristan ve Katar Dışişleri Bakanları ile ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle taziye ve destek mesajlarını iletti.

Türkiye dün yaşanan Elazığ depremi ile sarsıldı. Birçok çevre şehirden de şiddetli bir biçimde hissedilen depremin hasarının önlenmesi ve yaralıların kurtarılması için tüm Türkiye seferber oldu. Ekipler çalışmalarını sürdürürken Dünya'dan taziye mesajları gelmeye devam ediyor.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı ile Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim Al Sani, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu telefonla aradı. Çavuşoğlu'na taziye ve dayanışma mesajlarını ileten Bulgar ve Katarlı bakanlar, yardıma hazır olduklarını vurguladı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin Twitter'dan yaptığı paylaşımda da, "Dün gece meydana gelen depremde hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Geçmiş olsun Türkiye." mesajı yer aldı.Azerbaycan Dışişleri Bakanı Novruz Memmedov ise Dışişleri Bakanlığı kanalıyla paylaştığı mesajında, "Elazığ’daki deprem dolayısıyla başsağlığı diliyorum. Olabilecek ihtiyaçlarınız için her türlü yardıma hazırız."dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Resmi Twitter Hesabından yapılan açıklamada "İran Kızılay’ı Türkiye Elazığ’daki depremzedelere yardıma hazır İran Kızılay’ı genel müdürü sayın Kerem Kınık’la görüşerek İran halkı ve kızılay’ı adına Elazığ’daki depremzedelerin ailelerine başsağlığı dileyerek, kurtarma ekiplerini göndermeye hazır olduğunu bildirdi

KAYNAK: AA