Erdoğan'dan önemli açıklamalar! "120 saat bittiği gibi devam"

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Kayseri'deki toplu açılış törenine katılan Erdoğan, "120 saat bittiğinde kaldığı yerden harekat devam eder" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'deki toplu açılı törenine katıldı. Erdoğan'ın törende yaptığı konuşmasında öne çıkan vurgular şu şekilde: 

"Baktık ki bize verilen sözler tutulmuyor, Suriyelilerin ülkelerine dönmeleri için gerekli ortam oluşturulmuyor, sınır güvenliği tehdit altında, biz de kolları sıvadık. Salı gecesi süre bitiyor. Olursa olur, olmazsa 120 saatin bittiği dakika kaldığımız yerden devam eder teröristlerin başını ezmeyi sürdürürüz. Pazarlık sünnettir diyerek 120 saatte mutabık kaldık. Olmazsa, 120 saat bittiğinde kaldığı yerden harekat devam eder."

"Sınırlarımız boyunca uzanan terör koridoru oluşumuna izin vermeyeceğiz. Görüşmek, konuşmak gerekiyorsa yapıyoruz, askeri olarak vurup geçmek gerekiyorsa onu da yapıyoruz."

"Biz terör örgütüyle masaya oturacak kadar alçalmadık. Bir devlet terör örgütüyle masaya oturmaz. Teröristlerle masaya oturmaz. Birileri oturuyor diye biz de mi oturacağız, yok böyle bir şey, bizim kitabımızda böyle bir şey yazmıyor."

"(ABD temasları) Mecburen oturup konuşmak üzere ülkemize gelme arzusu belirdi. Kendilerine Suriye meselesinin bugünlere nasıl geldiğini anlattık. Diplomasi yolunu işletme konusunda esnek olduk kendilerine 'terör örgütüyle masaya oturacak kadar alçalmadık' dedik."

"Salı günü Rusya'da Soçi de olacağım. Orada Sayın Putin ile görüşeceğiz.  Bazı yerlerde Rusya'nın koruması altındaki rejim güçleri bulunuyor. Bu mesleyi Salı günü Sayın Putin'le ele alacağız. Bir hal çaresi bulmamız lazım. Aynı durum orada da geçerli. Olursa olur, olmazsa kendi planlarımızı uygulamaya devam ederiz."

"Türkiye, en başından beri ortaya koyduğu şartlardan en küçük bir sapma göstermemiştir."

Ayrıntılar geliyor...