Son Dakika

Eski İyi Partili, HDP ile görüşmeleri doğruladı: İsmi açıkladı

İyi Parti'den istifa eden Adem Taşkaya, İyi Parti ile HDP arasında görüşme trafiği yaşandığını doğruladı, görüşmelerin 4 ay sürdüğünü söyledi.

İyi Parti ile HDP arasındaki 'görüşme' tartışması sürüyor.

HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in, İyi Parti'nin görüşme trafiği için partilerine aracı gönderdiği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. İddia HDP kaynaklarınca doğrulanırken, İyi Parti, böyle bir görüşme olmadığını bildirdi.

Polemik sürerken, İyi Parti'den istifa eden Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya flaş bir iddiayı ortaya attı. Taşkaya, görüşme trafiğini doğruladı, ismi kamuoyuna duyurdu.

Görüşmelerin 4 ay sürdüğünü ifade eden Taşkaya, görüşmeleri gerçekleştiren ismin ise Nuri Okutan olduğunu duyurdu.

'EN YETKİLİ KİŞİ OLDUĞUNUZU AÇIKLAYIN'

Eski İYİ Parti Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Nuri Okutan açıklama yapacakmış. Hukuki süreç falan. Geçin bunları da, daha önce sağlık sebebiyle tedavi gördüğünüz için size zarar vermemek için adınızı açıklamamıştım. HDP ile toplantılara 4 ay boyunca İyi Parti'yi temsilen katılan en yetkili kişinin siz olduğunuzu açıklayın."

Adem Taşkaya, yeni yaptığı paylaşımda da Nuri Okutan’ın isminin ardında parti genel başkanı olduğunu vurgulayarak "Kimse kendi insiyatifiyle bireysel olarak bu görüşmelere katılamaz" ifadelerini kullandı.