Son Dakika

Eymir Gölü projesi mi geliyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ODTÜ arazisinde bulunan Eymir Gölü'ne ilişkin üniversite yönetimince hazırlanacak bir projenin, karşılık beklenmeksizin üstlenileceğini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi arazisi içerisinde bulunan ve Ankaralıların yoğun olarak kullandığı Eymir Gölü ve çevresi için çarpıcı bir adım geldi.

Yavaş, ODTÜ yönetimine gönderdiği yazıda, vatandaşların Eymir Gölü'nden daha iyi şartlarda faydalanabilmeleri için ODTÜ'nin hazırlayacağı projenin, Büyükşehir Belediyesi tarafından bedelsiz olarak ortak bir protokol ile üstlenileceğini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ODTÜ yönetimine gönderilen yazı şu şekilde:

"Üniversitenize ait Eymir Gölü, binlerce Ankaralı tarafından kullanılmaktadır. Ancak bisiklet kullanımı, araç kullanımı, yolların bozukluğu, tuvalet ihtiyacı gibi birtakım eksiklikler bulunduğu görülmektedir. Sayın rektörlüğünüzce uygun bulunacak ve hazırlanacak bir projeyi, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir karşılık beklemeksizin ortak bir protokol ile üstlenmek istiyoruz."

Yavaş'ın üniversite yönetimine gönderdiği yazıda kullanılan, "Üniversitenize ait Eymir Gölü" ifadesi dikkati çekti.