fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Gordion Yarı Maratonu tanıtım toplantısı düzenlendi

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) Koordinatörlüğünde 19 Nisan'da yapılacak Üçüncü Uluslararası Gordion Yarı Maratonu'nun tanıtım toplantısı Anadolu Medeniyetleri Müzesinde gerçekleştirildi.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Adayı Gordion Antik Kenti’ne dikkat çekmek için gerçekleştirilen toplantıya Anadolu Medeniyetler Müzesi Müdürü Yusuf Kıraç, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Keskin, Bilkent Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nden Dr. Thommass Zimmerman, Maraton Türkiye Organizasyon Grubu’ndan Şule Çınar konuşmacı olarak yer aldı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Gordion Antik Kenti’nin ana listeye alınmasında büyük pay sahibi olacak olan Gordion Yarı Maratonu her sene olduğu gibi POTA tarafından Antik Kent etrafında çizilecek rota üzerinde düzenlenecek.

Gordion Yarı Maratonu bu yıl 17 - 19 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sporcuya ve sporsevere Polatlı’da ev sahipliği yapacak. Maratonu'na dair ayrıntılı bilgi için  www.maratongordion.com adresini ziyaret edebilirsiniz.