‘Hayalet taşıyıcı’ faciası: 46 kişiye korona bulaştırdı

Sakarya'da, bir kadının, korona olduğunu bilmeden katıldığı cenaze, mevlit gibi organizasyonlarda, temas ettiği 46 kişinin test sonuçları pozitif çıktı.

Sakarya'nın Akyazı Vakıf Mahallesi’nde Hüsniye Alsat, geçen hafta cumartesi günü fenalaşınca Akyazı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) belirtileri gösteren Hüsniye Alsat’ın, testi pozitif çıktı.

Hüsniye Alsat tedaviye alınırken, filyasyon ekipleri ise temas ettiği kişileri tespit etti. Hüsniye Alsat’ın geçen hafta taziye evine gittiği, ayrıca alışveriş yaparken 56 kişi ile temas ettiği belirlendi. Yapılan çalışmayla, 56 kişi karantinaya alındı. 14 gün boyunca karantinada tutulacak olan kişilere test yapılırken, sonuçların birkaç gün içerisinde çıkacağı öğrenildi.

Hüsniye Alsat’ın yakınlarına da testler yapıldı.

Öte yandan Sözcü’nün haberine göre 46 kişinin testi pozitif çıktı.

‘EŞİ KRONİK HASTAYDI’

Konuyla ilgili açıklama yapan Vakıf Mahallesi Muhtarı Recep Galip, "Mahallemizde bir teyzemize virüs tespiti yapıldığından dolayı şu an 56 kişiye daha test yapıldı. İnşallah test sonuçları hayırlı çıkar. Çalışmalarımızı yaptık, testler ekiplerle beraber alındı. Şu an tekrar evleri dolaşıp, imza alacağız ve bu evlerimiz karantinada. Bunları bilinçlendirerek ev ihtiyaçlarını için köyün imamları organize edildi. Virüsü yayan ablamızın eşi de koronavirüs testi yapılırken kalp krizi geçirdi. Zaten kronik hastaydı eşi. Allah şifalar versin" dedi.