İmamın Halkın Veresiye Borcunu Kapatmasından Rahatsız Oldular

Bölücü PKK'ya "terör örgütü" diyememesiyle ve "şehit" kelimesini kullanmamasıyla meşhur Birgün Gazetesi, mahalle imamının halkın veresiye borcunu kapatmasından rahatsız oldu. İmamın başka hali yerinde olanları da teşvik etmek için yaptığı eylemi kötüye yorumladı.

Kocaeli Barbaros Camisi imamı Kadir Çelikiz, koronavirüs nedeniyle zorluk çeken insanların rahatça alışveriş yapabilmeleri için mahalle bakkalının veresiye defterinde bulunan borçları ödedi. Ödedikten sonra da basının önünde defteri yakan imam Çelikiz, amacının görev yaptığı mahallede bulunan kişilere yardımcı olmak olduğunu belirten "Başka hayırseverler de bunu yapsın istiyorum" dedi.

Birgün Gazetesi, mahalle imamının halkın veresiye borcunu kapatmasından rahatsız oldu. İmamın başka hali yerinde olanları da teşvik etmek için yaptığı eylemi kötü perspektifle haber yaptı.

Haberine "Bakkalın veresiye defterini satın alan imam, kendini haber yaptırdı" başlığı atan Birgün Gazetesi haberin içeriğinde de imamı küçümseyen imalarda bulundu.

İmam Kadir Çelikiz'in açıklamaları ise şöyleydi: 

"Nisan ayı maaşımızı eşimle beraber bu kampanyaya verdik. Vefa Sosyal Destek Grupları olarak aktif olarak da görev yapıyoruz. Dün camimizin avlusunda oturup, düşünürken görev yaptığım mahalleye başka ne yapabilirim diye sorgularken veresiye defterini satın almak aklıma geldi. İnşallah insanlarımıza örnek olur.”

İşte Birgün Gazetesi'nin o haberi:

ibnbirgün