fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

İncirlik'ten Atılan Türk İşçiler İçin Ankara'da Türk Harb-İş'ten Eylem!

Adana İncirlik'te işlerine son verilen işçiler için Türk Harb-İş Ankara'da meydana indi. Yapılan eylemde ABD'ye tepki gösterildi. 

Geçtiğimiz işlerde ABD İncirlik'te çalışan Türk işçilerin işlerine son vermişti. Durum Türk Harb İş Sendikası tarafından tepkiyle karşılandı. Türk Harb-İş Sendikası bugün saat 18.00'de Ankara Ulus Heykeli önünde bir araya gelerek miting düzenledi. İşçiler eylemde "Ekmek Yoksa Barış da Yok", "ABD Şaşırma Sabrımızı Taşırma" sloganlarını attı. Türk Harb-İş'in eylemine Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş, Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Sezer Özseven ve Türkiye Gençlik Birliği Ankara İl Başkanı Anıl Eren Yıldız da katıldı.

Türk Harb-İş Başkanı Alaattin SOYDAN mitingde yaptığı konuşmada ABD'ye tepkisini gösterdi.

Soydan'ın konuşmasından satır başları: 

-Allahın selamıyla hepinizi selamlıyorum. Selamın Aleyküm.
Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti temsilcilerine hoş geldiniz diyoruz.

- 39. Hava Üs :Komutanlığı bünyesinde çalışan taşeron şirketin 439 arkadaşımızı 20 Şubat 2020 tarihinde işten çıkaracaktır.
Mazeretleri Suriye ve Irak'tan çekilecekler gerekçesiyle işten çıkarılıyor.

-Fakat ABD 3.000 abd askeri bölgeye sevk edildi. ABD askerlerinin izinleri çatışma sebebiyle iptal edildi. Bize verilen gerekçe ise bölgedeki operasyonları iptal edeceği.Ey ABD siz bizimle alay mı ediyorsunuz?

-Size emeğini veren işçileri işten atmanıza boyun eğmeyeceğiz!

-2012 de Adana Şube Başkanımızı size kurban verdik. Ben Genel Başkan olarak kurban olmaya hazırım. Ben Alaattin Soydan gözümü budaktan sakınmam. 4 aylık bir genel başkan olarak uyarıyorum: bizim sabrımızı sınamayın.

Türk Harb-İş Başkent Şube Başkanı Süleyman Demir yaptığı konuşmada:

-ABD işçi çıkararak üzerimizde oyunlar oynuyor.

-Yunan vekilin bayrağımızı yırtarak gösterdiği saygısızlığı şiddetle kınıyoruz.

-İşçi kıyımına karşı 25.000 üyemizin yanı sıra Türk iş bünyesindeki 1.5 milyon üyemizle kınıyoruz ve bu kıyıma karşı duracağımızı ilan ediyoruz.

-ABD temsilcileri bilsinler ki biz Türkler zekasıyla alay edecek bir millet değiliz. Bizim üyelerimizi işten çıkartamazlar

-ABD, katil İsraili koruyarak Kudüs projesini bize dayatamaz.Kudüs bizimdir bizim kalacak.

-ABD üstlerinde çalışan 890 işçinin işten çıkarılmasını sendika olarak asla kabul etmiyoruz.

h1

h3

hh

 

ankarahavadis.net